وبلاگ پاسخگویی به سوالات دینی

چقدر به قدرت درون ایمان دارید؟ آیا تا به حال برای شما پیش آمده که به ندای درون خود توجه کنید و از نتیجه آن شگفت زده شوید؟ قدرت درون بسیار نیرومند است و اگر به خوبی آن را بشناسید و به آن اعتماد کنید می توانید راه روشن زندگی خود را بیابید. در این مبحث قصد داریم شما را ندای درون و همچنین کتاب صوتی موفقیت در این حوزه آشنا کنیم.

 

قدرت درون 

در این مقاله قصد داریم شما را با قدرت درون آشنا کنیم. قدرت و ندای درون اگر به درستی کنترل و مدیریت شوند می توانند به شما در رسیدن به موفقیت های بزرگ کمک کند. حتما تا به برای شما پیش آمده به درباره این موضوع کنجکاو شده باشید و شروع به جستجو در اینترنت کنید. اگر در گوگل عبارت قدرت درون را سرچ کنید با تعداد بی شماری از مقالات مرتبط روبرو می شوید که گاهی برخی از آن ها کاملا غیر علمی نوشته شده اند و نمی توانند منبع مناسبی برای آگاهی بخشی باشند. مشاهده شده که برخی از این مقالات از قدرت درون به عنوان قدرتی ماورایی نام برده شده که مخاطب را به گمراهی می کشاند و نمی تواند به وسالات او در این حوزه پاسخ دهد. اما قدرت درون به معنای واقعی چیست و چگونه می توانیم از آن در جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم؟

 

قدرت درون چیست؟

به زبان ساده می توان گفت که قدرت و ندای درون به نیروهای درونی انسان اطلاق می شود که از مادی قابل تشخیص نیستند بلکه امری معنوی و احساسی به شمار می روند. به این معنی که نمی توان آن ها را از نظر کمی اندازه گیری کرد. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که اگر این نیرو قابل اندازه گیری کمی نیست پس چگونه به وجود آن ایمان داشته باشیم؟

قدرت درونی برای اثبات حضور خود نیازی به تاییدات و اندازه گیری های مادی ندارد. بلکه کافی است که شما به درون خود مراجعه کنید و عملکرد خود را بسنجید. مطمئن باشید به سرعت متوجه حضور آن و نقش تاثیر گذارش در زندگی تان خواهید شد. اگر می خواهید این قدرت را تقویت کنید و بیشتر از قبل از آن در زندگی و موفقیت خود بهره ببرید به شما پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را بخوانید تا شما را با راهکارهای عالی در این خصوص آشنا کنیم.

 

تصویر سازی کنید

هر انسانی هدفی مشخص برای خود دارد. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا کنون نتوانسته اید هدف زندگی را مشخص کنید به شما پیشنهاد می کنیم برای اینکه بتوانید به بهترین شکل از قدرت درون خود بهره ببرید بعد از تعیین هدف , آن را یادداشت کنید. اهداف خود را تصویر سازی کنید . ذهن شما بسیار نیرومند است و پاسخ خوبی به تصویر سازی ذهنی شما می دهد. تصویر سازی اولین قدم در به کار گیری نیروی درونی است. نکته مهمی که باید در تصویر سازی ذهنی در نظر بگیرید این است که باید به صورت واضح و شفاف باشد. به طور مثال هدف شما این است که تا 1 سال آینده ماشین خریداری کنید. شما باید به نحوی تصویر سازی را انجام دهید که رنگ ماشین , مدل آن و سایر مشخصاتش را در ذهن خود ببینید. در غیر این صورت تصویر سازی شما هیچ تاثیری ندارد. شما می توانید برای تقویت ذهن خود اقدام به گوش دادن کتاب صوتی در این زمینه کنید. کتاب های صوتی که در زمینه موفقیت و قدرت درون وجود دارند به شما انگیزه زیادی در پیشرفت خواهند داد.

 

مثال عینی بسازید

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که کتاب صوتی موفقیت می تواند نگرش شما را به بسیاری از مسائل دگرگون کند . زمانی که مرحله قبل را انجام دادید و به متوجه شدید که هدفتان چیست باید شروع کنید به پیدا کدن و ساختن مثال های عینی. به طور مثال شما یک دستگاه خانه دوبلکس در بهترین منطقه شهر را می خواهید. برای ساختن مثال عینی باید یک عکس از آن خانه و کوچه تهیه کنید و آن در مکانی مناسب از اتاق خود قرار دهید تا ساعات زیادی در شبانه روز روبروی چشمان شما باشد. این کار می تواند به طرز شگفت آوری بر روی ضمیر ناخودآگاه شما تاثیر بگذارد و این یعنی قدرت درون. بسیاری از افراد مشهور و موفق در جهان تصویری از موفقیت خود در آینده را در سقف می چسبانند تا شب ها در هنگام خواب آن را ببیند. زیرا قدرت درون به حدی زیاد است که می تواند عوامل تاثیر گذار بر روی ضمیر ناخودآگاه را شناسایی کند.

 

تمرکز خود را چند برابر کنید

حتما از نیروی تمرکز با خبر هستید. اگر بگوییم که تمرکز حتی می تواند سنگ را نیز آب کند اغراق نکرده ایم. در بهره گیری از قدرت درون تمرکز فاکتور بسیار مهمی محسوب می شود. برای افزایش تمرکز کافی است تا در مکانی آرام و بدون هیچ سر و صدایی بنشینید و هدف خود را مجسم کنید. آن را به نحوی لمس کنید که گویی اکنون اتفاق افتاده و همان احساس را داشته باشید. قدرت درون شما می تواند به محقق کردن هدف تان کمک کند. هدف خود را امری نزدیک و به وقع پیوسته ببینید نه امری محال و دست نیافتنی. برخی از افراد برای افزایش تمرکز خود از مدیتیشن استفاده می کنند. این ورزش می تواند به نحو عجیبی در آرام سازی و افزایش تمرکز شما نقش داشته باشد.

 

از انرژی های منفی فاصله بگیرید

شما برای اینکه قدرت درون خود را تقویت کنید باید سراسر وجود خود را از انرژی مثبت آکنده سازید. از هر فرد یا شرایطی که انرژی منفی را به شما منتقل می کند دوری کنید. با انجام کارهای که به شما انرژی مثبت می دهند روز خود را شروع کنید. از مهم ترین روش ها برای افزایش انرژی مثبت شروع روز با سپاسگزاری است. به دلیل داشتن تمام نعمت های زندگی خدای خود را شاکر باشید.

 

 

+ نوشته شده در دوشنبه هفتم بهمن 1398 ساعت 0:33 توسط نگین حبیب زاده بدون نظر